Fenrir

Post has published by roza

Gölgelerin derinliklerinde oturuyorsun ve çevrendeki her şey çok sessiz. Karşında kimseler yok. Hiçbir istihbaratın, iletişimin, görüşün yok. Ekibinin geri kalanı 360 derece defans yapacak biçimde 15 metre arkanda konumlanmış. Savaşı kazanmak için sadece iki kelime söylemeniz yeterli.. “Recon Up”.

Fenrir bir Recon timidir.

Recon Nedir?

Reconnaissance biriminin görevi savaş alanında daha büyük birliklerin komutanlarına operasyon bölgesi ve düşman birlikleri hakkında istihbarat sağlamaktır. Görevleri genellikle çok spesifiktir. Görevleri bir dosyayı ele geçirmekten, düşman birliklerinin kullandığı mühimmat tipini öğrenmeye kadar geniş ama bir o kadar da spesifiktir. Ortalama 4 – 6 kişilik ekiplerden oluşan Recon timleri tarih boyunca çeşitli isimlerle çağırılmıştır. Bunlar; Pioneer, Scout, Ranger, Frogmen ve günümüzde yaygın kullanımı olan Recondur.

Reconların genel prensibi “izle ve rapor et” şeklindedir. Bunu da 5 ilke ile gerçekleştirirler. Bunlar:

Büyüklük: Düşmanın büyüklüğü nedir?

Yer: Kendi konumun nedir? Düşmanının konumu nedir ve en yakın dost birliğin konumu nedir?

Ünite: Düşman ünitelerinin cinsi ne? Ne tarz bir tim, ekip veya mıntıkaya dahil?

Zaman: Ne zaman görüldü?

Ekipman: Düşmanda nasıl bir ekipman var? Hangi transportasyon araçlarını kullanıyorlar?

Bu bilgiler ile komutaya iletişim kurulduğunda komuta merkezi düşmanın tam halini adeta resmedebileceklerdir. Recon timi kısaca; düşman yerini belirler, gözlemler, rapor eder ve alandan ayrılır. Herhangi bir düşman ile kontak sağlandığında ise taktikleri her zaman vur-kaçtır. Çoğu recon ünitesi hafif silahlar ve düşük sayıda mühimmat taşır böylece sessiz ilerlemeyi ve uzun süreli görevlerde sağlam kondisyona sahip olmayı hedeflerler. Recon üniteleri yanlarında pusula ve dürbün taşırlar, böylece yaptıkları gözlem ve alanda ilerlemeleri doğru olur. Tüm Recon personelinin mükemmel bir yön kabiliyetinin olması beklenir. Az sayıda kişiden oluştuğu için bu tarz timler düşman hatlarına rahatlıkla sızabilirler. Airsoft oyunlarında genelde görev timi olarak recon timleri; rehine kurtarma, bayrak ele geçirme, tutsak kurtarma vb. görevleri yaparlar. Recon timlerinin bir diğer can alıcı özelliği ise çok iyi tuzak kurarlar. Çok daha büyük sayıdaki üniteleri kurdukları mükemmel tuzaklar ile yok edebilir, düşman hatlarını bozabilirler.

Fenrir Tim Kadrosu

V-50 EMIRHAN KÜRÜZ

V-05 (KPT.)
EREN ALI ASLANGIRAY

V-31 (KPT. Y.)
MERT GÜCÜ

V-20 RESUL YETKINER