Takıma Girme ve Devamsızlık Kuralları

Post has published by roza

* Vikings Airsoft takımında takım patch’imizi taşıyan her oyuncu takımda var sayılmaktadır ve bu bir rütbedir.

* Vikings Airsoft resmi Whatsapp grubumuz takımın en sosyal iletişim ortamı olmaktadır. Bu grupta yer alan herkes takımın bir parçası ve üyesidir.

*Takım bütünlüğünü ve yaptığımız hobiden keyif almamızı sağlayan şey takımdaki oyunculardır. Oyuncu sayımız ne kadar çok ise bir organizasyonda o kadar güçlü, o kadar sağlam durabiliriz ve bireylere ihtiyaç duymadan kendi aramızda büyük oyunlar çevirebiliriz. Bunun için devamsızlık yapmamak çok önemlidir.

Devamsızlık Kuralları:
* Her hafta devamsızlık yıllık olarak yetkilendirilen bireyler tarafından excel ortamında tutulacak ve ortak platformda herkesin görebileceği bir biçimde bulut veya onedrive sistemleri üzerinden paylaşılacaktır.
* Özel haftalar (Seçim haftası, sınav haftaları, bayramlar, ramazan ayı) haricinde.
* Sağlık problemleri, iş problemleri, ailevi problemler gibi mühim durumlar haricinde.(Bahane olarak değil, kanıt sunulması gerekmektedir. )
* Bir oyuncu peş peşe 3 oyuna gelmez ise Takım Patch’i, oy kullanma ve söz hakkı elinden alınacaktır. Bu hususta Takımda olmaya devam edebilecek Whatsapp kanalında kalmaya devam edebilecektir.
* Cezalı kişi takımda oynamaya devam etmek ister ise bir sonraki oyuna cezalı bandı ile katılacaktır. Bu bandı peş peşe olan 3 oyun omzunda taşımak zorundadır. (Örneğin: 1 hafta geldi ve sonraki hafta gelmedi. Bir sonraki hafta geldiğinde ikinci gelişi sayılmayacaktır. Cezası tekrar baştan başlayacaktır. Peş peşe gelen haftalarda 3 oyun ceza çekmek zorundadır. Gelmediği hafta ceza sıfırlanıp başa dönecektir ve o bandı taşımaya devam edecektir.)
* Ceza bandı reflektörlü olacaktır ve hem sol hem de sağ kola takılacaktır. Üzerinde “Cezalı” yazısı yer alacaktır. Cezalı olduğu halde bandı takmayan veya takmamayı diretenler takımdan uzaklaştırılacaktır. Unutmayın ki her fedakarlık takım için yapılmaktadır.
* Bir oyuncu peş peşe 5 oyuna gelmez ise takımdan çıkarılacaktır. Takımdan çıkarılırken olaylı bir biçimde ayrılmamış ise veya takımda herhangi biri ile bir problem yaşamamış ise tekrar takıma girmesi için takıma girme kuralları geçerli olacaktır.

Takıma Girme Kuralları:
* Öncelikle Türk ise Bayrağını ve Vatanını seven bir birey olmak zorundadır. Türk değil ise Bayrağımıza ve Vatanımıza bizim onunkilere duyduğumuz saygı gibi saygı duymalıdır.
* Çevre dostu ve hayvan sever olmalıdır.
* Saygılı, takım disiplinine uyabilecek, hoşgörülü ve yenilikçi olmalıdır.
* Sabıka Kaydı bulunmamalıdır.
* Adayların Vikings Airsoft ile birlikte Misafir olarak toplamda 5 oyunu tamamlamış olması gerekmektedir. Oyunları tamamladıktan sonra takım içerisinde yapılan oylama ile bir engel görülmezse takımda yer almaya hak kazanacaktır.
* 18 yaşını doldurmuş ve aile izni almış olması gerekmektedir.
* Airsoft oyuncağına ve Airsoft Gözlüğüne sahip olmaları gerekmektedir.