Tim Liderleri ve Görevleri

Post has published by roza

*Oyunlar esnasında bulunduğu Team oyuncularını ve oraya atanan misafir oyuncularını organize etmek.

*Oyunlar başlamadan önce lideri olduğu ekibe diğer team liderleri ile ortak hareket ederek bilgilendirme yapmak ve oyunu yönetmek.

*Oyunda olan kavga, küfür, gerginlik, vuruldum çıkmadın tartışmaları esnasında sakin kalmak ve haklı olsa dahi yapıcı olarak ortamı yumuşatıp taraf bulmak.

*Oyun esnasında veya dışarıda kendi team’inde veya diğer team’lerde gözlem yaparak diğer team liderleri ile fikir alışverişi yapmak. (Örneğin: XXX oyuncu şu sıralar çok agresif ve oyun düzenini bozuyor, bir konuşmak gerek veya arazide bence senin ekibin bu şekilde ilerlemeli gibi.)

*Team lideri olarak bahanesiz ve süreklilik göstererek oyunlara katılmak. (ciddi ailevi problemler, sağlık sorunları göz ardı edilebilir.)

*Team lideri olarak kendi team indeki devamsızlığı aza indirgeyip insanların oyuna daha fazla katılmasını sağlamak için iletişimi yüksek tutmak.

*Team içerisindeki ekipmanı olmayan kişileri belirleyip onları ekipman almaya teşvik ederek doğru ekipmanları almasını sağlamak.

*Team lideri olarak kendi ekibini tanımak, eksiklerini bilmek ve arazide her daim kendi ekibini kontrol ederek oyun aralarından sonra bir sonraki oyuna hazır hale gelmesini sağlamak.

*Team lideri olarak ekibi için belirli taktikler geliştirip bu taktikleri arazide uygulamak ve deneyerek doğruyu bulmaya teşvik etmek. (Bu hareket hem oyunculara hem de tüm takıma katkı sağlayacaktır.)

*Team lideri Kaptan yardımcısı konumundadır ve Vikings Airsoft takımında kaptan kadar yetkileri mevcuttur. Kaptan ve yardımcıları takımdaki sosyal aktiviteleri yönetmekle yükümlüdürler. (Örneğin: oyun düzenleme, sayı alma, alan belirleme, kamp veya benzeri aktiviteleri organize etme.)

*Sosyal medyada veya arazide takım içerisindeki düzeni kaptan yokken dahi sağlamak, aktif ve yenilikçi olmak.

*Görevlerini ve sorumluluklarını yerine getirmeyen, devamsızlık sergileyen kaptan ve yardımcıları görevlerinden alınacaktır. Yerine yeni adaylar oy birliği ile seçilip tercih edilecektir.